Arpol – narzędzia profesionalne
ARPOL Narzędzia – dwukrotny laureat DEFENDER 2018 i 2021

Przyznana za innowacyjne rozwiązania techniczne sprzętu dla obronności i bezpieczeństwa państwa.

Firma ARPOL Narzędzia Profesjonalne Sp. z o.o. to dwukrotny laureat prestiżowej nagrody DEFENDER przyznawanej podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO W Kielcach. Przyznawana jest za innowacyjne rozwiązania techniczne w dziedzinie sprzętu dla obronności i bezpieczeństwa Państwa

Wyposażenie kontenerowego Warsztatu Remontu Uzbrojenia
Wyposażenie kontenerowego Warsztatu Remontu Uzbrojenia

Zwycięzca 25. Międzynarodowego Salony Przemysłu Obronnego nagroda DEFENDER 2018 za Wyposażenie Kontenerowego Warsztatu Remontu Uzbrojenia

Po raz pierwszy firma ARPOL Narzędzia nagrodę otrzymała za produkt będący kontynuacją zmian technologiczno-jakościowych w zakresie modernizacji w Siłach Zbrojnych RP wyposażenia warsztatowego służb technicznych w obszarach ruchomych warsztatów, warsztatów kontenerowych oraz specjalistycznych warsztatów mobilnych. Zabudowa warsztatowa oprócz pełnej unifikacji w stosunku do wyposażenia już eksploatowanego w Siłach Zbrojnych, oferuje pełną kompatybilność pomiędzy kontenerami w zakresie przemieszczania zarówno elementów zabudowy jak i wyposażenia (np. w przypadku zniszczenia podwozia).

Kompletacja w zakresie narzędzi została w 100% zrealizowana według potrzeb określonych przez użytkownika. Personalizacja wyposażenia narzędziowego odbyła się wegłud wieloletniego doświadczenia zdobytego w trakcie współpracy z Siłami Zbrojnymi w oparciu o normy i wymagania tj. DIN, ISO, CE-R, PN, STANAG, NORMY OBRONNE itp.

Zwycięzca 29. Międzynarodowego Salony Przemysłu Obronnego nagroda DEFENDER 2018 za Samochód Osobowo-Ciężarowy Ogólnego Przeznaczenia – Serwisowy z Funkcją Rozpoznania Technicznego.

Mobilny warsztat wykonany został w oparciu o eksploatowany przez Siły Zbrojne RP Ford Ranger. Wyposażenie specjalistyczne pojazdu było tożsame z używanym przez Wojsko SRT (Samochód Rozpoznania Technicznego) na Pojeździe MAN TGE. Połączenie obu pojazdów, pozwoliło zaprezentować unikalny produkt przykuwające uwagę nie tylko zwiedzających ale również komisji. Zdaniem zwiedzających adaptacja pojazdu pozwoliłaby Siłą Zbrojnym na efektywne i maksymalne wykorzystanie zakupionych pojazdów Ford Tanger.