Arpol – narzędzia profesionalne
ScobamatNiezawodne wzmacnianie gruntu

Scobamat to mata wzmacniająca grunt wykorzystywana jako rozwiązanie tymczasowej drogi dojazdowej, dzięki której bez problemu nawet ciężkie pojazdy mogą poruszać się po trudnym i nierównym terenie.

Mata wzmacniająca grunt Scobamat to specjalistyczny produkt opracowany przez markę Scobamat AG z główną siedzibą w Szwajcarii. Przedsiębiorstwo zasłynęło z produkcji niezwykle wytrzymałych tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem (GRP – poliester/ winyloester i epoksyd). Scobamat AG od 1950 roku inwestuje również w nowe technologie i opracowuje innowacyjne rozwiązania, które z powodzeniem wykorzystuje się na całym świecie.

W ARPOL oferujemy matę Scobamat, która pozwala na skuteczne wzmocnienie gruntu. Mata umożliwia również nawet ciężkim pojazdom efektywne poruszanie się po trudnym i nierównym terenie.

Matę wykorzystuje się do stworzenia tymczasowej drogi dojazdowej, dzięki której ciężkie pojazdy mogą poruszać się po trudnym i nierównym terenie. Scobamat można wykorzystywać również w celu ochrony terenów zielonych m.in. trawników, parków publicznych oraz pól golfowych.

Scobamat znajduje zastosowanie również podczas działań ratowniczych.

Jak działa mata wzmacniająca grunt Scobamat?

  • Skutecznie stabilizuje miękki lub nierówny teren,
  • tworzy trwałą i stabilną powierzchnię, po której mogą podróżować pojazdy specjalne, budowlane, ratownicze, a także specjalne pojazdy wojskowe oraz samoloty,
  • dla pojazdów specjalnych m.in.: dźwigów, pojazdów ewakuacyjnych (recovery) z podporami,
  • polecamy pakiet specjalnych arkuszy o wielkości 1m², wzmacniających powierzchnię pod podporą.

Wykonanie arkuszy maty wzmacniającej grunt w wymiarze 2×4 m i wadze 48kg pozwala na użycie jej jako tzw. nieskończonej drogi. Dzięki przeniesieniu ostatniego arkusza na początek, uzyskujemy stabilne podłoże nawet w przypadku, gdy posiadana liczba arkuszy nie jest wystarczająca do ułożęnia całej drogi przejazdu.

Zalety mat wzmacniających Scobamat:

  • Niewielka waga (48 kg) arkusza pozwala na obsługę mat przez 2 osoby. Mata jest bardzo lekka, łatwa w transporcie oraz od pierwszej chwili gotowa do ułożenia. Matę można używać wielokrotnie. Po użyciu maty, należy spłukać arkusze wodą i ułożyć w sztos,
  • dzięki specjalnemu profilowi, nie ma problemu w utrzymaniu maty w czystości, po użyciu wystarczy spłukać ją wodą,
  • specjalny formowany profil arkuszy przyczynia się do ich elastyczności, jak również sprawia, że arkusze tworzą zgrabny i stabilny stos do transportu i przechowywania.

Opinia Szwajcarskiego Federalnego Laboratorium ds. Materiałoznawstwa i Technologii
„Scobamat została przetestowana w ekstremalnych warunkach: w warunkach arktycznych i pustynnych, pod wpływem sił zginających i rozciągających. Poza tym zostały przeprowadzone długoterminowe testy ścierne przez niektóre z najtrudniejszych gałęzi przemysłu, w tym przemysł naftowy i gazowy, lotnictwo i wojsko.”

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Scobamat? Potrzebujesz profesjonalnej maty, by usprawnić działania na placu budowy lub wyposażyć oddział ratowniczy w najlepszy sprzęt? Skontaktuj się z nami. Eksperci z ARPOL pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie, które na pewno spełni oczekiwania Twoje i Twoich pracowników!