Arpol – narzędzia profesionalne
ScobamatNiezawodne wzmacnianie gruntu

Scobamat to specjalistyczny produkt opracowany przez markę Scobamat AG z główną siedzibą w Szwajcarii. Przedsiębiorstwo zasłynęło z produkcji niezwykle wytrzymałych tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem (GRP – poliester/ winyloester i epoksyd). Scobamat AG od 1950 roku inwestuje w nowe technologie i opracowuje innowacyjne rozwiązania, które są z powodzeniem wykorzystywane na całym świecie.

W ARPOL oferujemy specjalną matę Scobamat, która pozwala na skuteczne wzmocnienie gruntu. Jest wykorzystywana do stworzenia tymczasowej drogi dojazdowej. Dzięki macie nawet ciężkie pojazdy mogą efektywnie poruszać się po trudnym i nierównym terenie. Scobamat znajduje zastosowanie również podczas działań ratowniczych.

Jak działa Scobamat?

Mata skutecznie stabilizuje miękki lub nierówny teren. Tworzy trwałą i stabilną powierzchnię, po której bez problemu mogą podróżować pojazdy specjalne, budowlane, ratownicze, a także specjalne pojazdy wojskowe oraz samoloty. Scobamat może być również wykorzystana w celu ochrony terenów zielonych takich jak trawniki, parki publiczne oraz pola golfowe. Dla pojazdów specjalnych między innymi: dźwigów, pojazdów ewakuacyjnych (recovery) z podporami polecamy pakiet specjalnych arkuszy o wielkości 1m², wzmacniających powierzchnię pod podporą.

Co wyróżnia Scobamat?

Mata jest bardzo lekka, łatwa w transporcie, od pierwszej chwili gotowa do ułożenia. Matę można używać wielokrotnie. Po użyciu maty, należy spłukać arkusze wodą i ułożyć w sztos.

„Scobamat została przetestowana w ekstremalnych warunkach: w warunkach arktycznych i pustynnych, pod wpływem sił zginających i rozciągających. Poza tym zostały przeprowadzone długoterminowe testy ścierne przez niektóre z najtrudniejszych gałęzi przemysłu, w tym przemysł naftowy i gazowy, lotnictwo i wojsko.”
Szwajcarskie Federalne Laboratoria ds. Materiałoznawstwa i Technologii

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Scobamat? Potrzebujesz profesjonalnej maty, by usprawnić działania na placu budowy lub wyposażyć oddział ratowniczy w najlepszy sprzęt? Skontaktuj się z nami. Eksperci z ARPOL pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie, które na pewno spełni oczekiwania Twoje i Twoich pracowników!