Arpol – narzędzia profesionalne
AMS Aircraft LimitedProfesjonalne podnoszenie samolotów

AMS Aircraft Limited to brytyjskie przedsiębiorstwo zarejestrowane na terenie Anglii i Walii. Od 2001 roku firma wyposaża porty lotnicze, przewoźników cywilnych oraz lotnictwo wojskowe w poduszki powietrzne do awaryjnego podnoszenia samolotów.

AMS Aircraft Limited to lider doradztwa lotniczego, który wspiera klientów na całym świecie. Atutem marki jest wykwalifikowany serwis. Zespół zarządzający firmą ma wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie sprzedaży samolotów i ich finansowania, operacji lotniczych oraz obsługi technicznej. Wiedza ta pozwoliła marce opracować innowacyjne rozwiązania, które spełniają aktualne potrzeby właścicieli i operatorów samolotów, podmiotów finansujących w tym leasingodawców i producentów samolotów.

Rozmiar poduszki powietrznej jest krytyczny z racji dopasowania do stref ustanowionych w Instrukcji Podnoszenia Samolotu (Aircraft Recovery Manual ARM-Boeing lub Aircraft Recovery Documend ARD- Airbus). Poduszki o udźwigu ponad 40 ton są mało niepraktyczne. AMS Recovery dostarcza poduszki 40, 30, 26, 20, 15, 12 i 10 ton.

Pojedyncze poduszki do podnoszenia samolotów poleca się do mniejszych jednostek.

Modułowe poduszki do podnoszenia samolotów oferują szersze zastosowanie przez połączenie zalet poduszek jednoelementowych i składowanych w stosie.

Stos poduszek – pozostaje najbardziej tradycyjną metodą podnoszenia samolotów. Jednak jest stale zastępowana przez poduszki pojedyncze lub modułowe (które są mniej cięższe i łatwiejsze w utrzymaniu i obsłudze).

System Szybkiego Reagowania (RRS Rapid Response Systems) – polecany dla lotnisk lokalnych, w przypadku kolizji przy pasach startowych lub pasach technicznych. System RRS dopasowano do większości samolotów i budżetów lotnisk lokalnych.

AMS Recovery System oferuje najbardziej elastyczny dostępny obecnie na rynku system , kompatybilny ze wszystkimi większymi producentami samolotów. Nie zapomina również o bardziej ekonomicznych rozwiązaniach do starszych i istniejących systemów podnoszenia.

Każda poduszka powietrzna jest specjalnie tkana z pokrytej neoprenem, wzmocnionej włókniny, zaprojektowanej do utrzymania pełnej stabilności podczas operacji podnoszenia. Czas użytkowania to przynajmniej 20 lat.

W ARPOL oferujemy nowoczesne rozwiązania AMS Aircraft Limited, które cieszą się uznaniem klientów na całym świecie.